Przez sport do udanego związku

Zaloguj się:
Korzystasz bezpłatnie
Prawie 300 000 użytkowników Randki24.pl
Zarejestruj się w Randki24.pl
Randki24.pl / Czytelnia randkowa / Ankiety / W zdrowym ciele...
Weryfikujemy
wszystkie profile
Czytelnia randkowa - Przez sport do udanego związku

W zdrowym ciele...

 Dodane: 2015.04.27     Źródło: Randki24.pl

Żeby ciało i duch były zdrowe, potrzebny jest ruch i to nie tylko ten, którego dostarcza codzienność, ale także ten świadomie planowany i organizowany. Należy również pamiętać, że zarówno kobiety jak i mężczyźni dbający o swój wygląd zewnętrzny, cieszą się większym zainteresowaniem płci przeciwnej nie tylko na portalach randkowych. Nasza ankieta dotyczyła tym razem uprawiania sportu. Regularnie uprawiany sport poprawia samoocenę i nastrój, a co za tym idzie, sprawia, że uprawiające sport kobiety jak i uprawiający sport mężczyźni są pozytywnie odbierani przez otoczenie.

Użytkownikom i użytkowniczkom portalu Randki24.pl zadaliśmy następujące pytanie:

Jak często uprawiasz sport?

Lista odpowiedzi, z których można było wybierać, to:
1. Nie uprawiam sportu
2. Raz w tygodniu
3. Dwa razy w tygodniu
4. Trzy razy w tygodniu
5. Cztery razy w tygodniu
6. Pięć razy w tygodniu
7. Codziennie


Oto jak prezentują się ogólne odpowiedzi uczestników:
Nie uprawiam sportu - 27,4%
Raz w tygodniu - 15,1%
Dwa razy w tygodniu - 9,8%
Trzy razy w tygodniu - 16,6%
Cztery razy w tygodniu - 5,9%
Pięć razy w tygodniu - 7,2%
Codziennie - 18%
Jak często uprawiasz sport? - odpowiedzi ogólne


Wygląda na to, że podejście do sportu wśród odpowiadających na naszą ankietę jest raczej radykalne. Najwięcej wskazań otrzymały dwie skrajne odpowiedzi. Ponad 27% ankietowiczów, przyznaje się do tego, że w ogóle nie uprawia sportu. 18% robi to codziennie. Być może, popularne jest ruszanie się co drugi dzień, bo ponad 16% ćwiczy trzy razy na tydzień.

W naszej ankiecie wzięło udział 40,5% kobiet i 59,5% mężczyzn.

Oto jak na nasze pytanie odpowiadały kobiety:
Nie uprawiam sportu - 37,7%
Raz w tygodniu - 17,4%
Dwa razy w tygodniu - 10,1%
Trzy razy w tygodniu - 13,5%
Cztery razy w tygodniu - 3,4%
Pięć razy w tygodniu - 4,8%
Codziennie - 13%
Jak często uprawiasz sport? - odpowiedzi kobiet


Najwięcej, bo ponad 37% pań przyznaje się do tego, że w ogóle nie uprawia sportu. Spośród tych, które lubią aktywność fizyczną, najwięcej uprawia ją raz w tygodniu - ponad 17%. W sumie kobiet uprawiających sport raz w tygodniu lub wcale jest ponad 55%, jest to bardzo dużo. Biorąc pod uwagę, że sport ma olbrzymi wpływ na stan naszej skóry, pomaga pozbywać się toksyn z organizmu, a także obniża poziom stresu, dziwi nas taka liczba leniuchów wśród kobiet. Nieco mniej - ale sporo, bo 13,5% pań uprawia sport trzy razy na tydzień. Prawie tyle samo ćwiczy lub intensywnie rusza się każdego dnia. Najmniej, bo tylko ponad 3% pań poświęca sportowi cztery dni w tygodniu.

Oto jak na nasze pytanie odpowiadali mężczyźni:
Nie uprawiam sportu - 20,4%
Raz w tygodniu - 13,5%
Dwa razy w tygodniu - 9,5%
Trzy razy w tygodniu - 18,8%
Cztery razy w tygodniu - 7,6%
Pięć razy w tygodniu - 8,9%
Codziennie - 21,4%
Jak często uprawiasz sport? - odpowiedzi mężczyzn


I tu niespodzianka. Różnica jest niewielka, ale jednak, więcej panów uprawia sport codziennie, niż nie uprawia go w ogóle. Odpowiedź „nie uprawiam sportu” wskazało 20,4% ankietowanych. Odpowiedź „codziennie” wskazało 21,4%. Podobnie jak wśród pań, najmniej panów rusza się i aktywizuje cztery razy na tydzień. Odpowiedź tę wskazało tylko 7,6% ankietowanych. Całkiem sporo, bo ponad 18% ćwiczy trzy razy w tygodniu.
W tym zestawieniu mężczyźni wypadają lepiej od kobiet, mimo to, nie jest to powód do dumy. Około 34% mężczyzn uprawia sport raz w tygodniu lub wcale. Najwyraźniej ta grupa facetów bardziej preferuje aktywne oglądanie sportu na ekranie telewizora jednocześnie popijając schłodzone piwko i nie dba o stan swojego zdrowia, a wystarczyłoby 3 razy w tygodniu po 60 minut.

Oto jak na nasze pytanie odpowiadali uczestnicy i uczestniczki ankiety w wieku do 30 lat:
Nie uprawiam sportu - 20%
Raz w tygodniu - 18,8%
Dwa razy w tygodniu - 6,1%
Trzy razy w tygodniu - 17%
Cztery razy w tygodniu - 6,7%
Pięć razy w tygodniu - 12,7%
Codziennie - 18,8%
Jak często uprawiasz sport? - wyniki dla wieku do 30 lat


Wśród odpowiadających w wieku do 30 lat najwięcej, bo jedną piątą wskazań uzyskała odpowiedź „nie uprawiam sportu”. Na drugim miejscu plasują się odpowiedzi wskazujące na uprawianie sportu raz w tygodniu i codziennie. Obydwie uzyskały po 18,8% wskazań. Trzecie miejsce należy do odpowiedzi „trzy razy w tygodniu”. Tak często rusza się 17% ankietowanych w tej grupie wiekowej. Niemal 13% niespełna trzydziestolatków, uprawia sport pięć razy na tydzień. Najmniej wskazań, bo tylko ponad 6% uzyskały odpowiedzi wskazujące na ćwiczenie dwa i cztery razy w tygodniu.

Oto jak na nasze pytanie odpowiadali uczestnicy i uczestniczki ankiety w wieku od 31 do 40 lat:
Nie uprawiam sportu - 29,4%
Raz w tygodniu - 13,5%
Dwa razy w tygodniu - 6,3%
Trzy razy w tygodniu - 18,3%
Cztery razy w tygodniu - 7,9%
Pięć razy w tygodniu - 6,3%
Codziennie - 18,3%
Jak często uprawiasz sport? - wyniki dla wieku od 31 do 40 lat


W grupie ankietowanych w wieku od 31 do 40 lat, o wiele więcej niż w poprzedniej, bo ponad 29% nie uprawia sportu. Ci, co uprawiają sport, robią to najchętniej trzy razy na tydzień lub codziennie. Obie odpowiedzi zyskały ponad 18% wskazań. Najmniej, bo tylko ponad 6% ankietowanych w tej grupie ćwiczy dwa razy w tygodniu.

Oto jak na nasze pytanie odpowiadali uczestnicy i uczestniczki ankiety w wieku od 41 do 50 lat:
Nie uprawiam sportu - 33,3%
Raz w tygodniu - 16,7%
Dwa razy w tygodniu - 16,7%
Trzy razy w tygodniu - 11,9%
Cztery razy w tygodniu - 2,4%
Pięć razy w tygodniu - 4,8%
Codziennie - 14,3%
Jak często uprawiasz sport? - wyniki dla wieku od 41 do 50 lat


W porównaniu z poprzednimi grupami wiekowymi, wśród osób w wieku od 41 do 50 lat, obserwujemy wzrost odpowiedzi wskazujących na brak uprawiania sportu. Wskazało ją ponad 33% ankietowanych. Nieco mniej, bo ponad 16% w tej grupie ćwiczy raz lub dwa razy na tydzień. Prawie 15% niespełna pięćdziesięciolatków codziennie bierze się za siebie. Prawie 12% ćwiczy trzy razy w tygodniu. Najmniej osób w tej grupie wiekowej rusza się cztery i pięć razy na tydzień.

Oto jak na nasze pytanie odpowiadali uczestnicy i uczestniczki ankiety w wieku od 51 do 60 lat:
Nie uprawiam sportu - 30,8%
Raz w tygodniu - 12,5%
Dwa razy w tygodniu - 10,6%
Trzy razy w tygodniu - 18,3%
Cztery razy w tygodniu - 6,7%
Pięć razy w tygodniu - 1,9%
Codziennie - 19,2%
Jak często uprawiasz sport? - wyniki dla wieku od 51 do 60 lat


W porównaniu z poprzednimi grupami wiekowymi, wśród osób w wieku od 51 do 60 lat, obserwujemy mały spadek odpowiedzi wskazujących na całkowity brak uprawiania sportu. W tej grupie, ze sportem nie ma nic wspólnego nieco ponad 30% odpowiadających. Sporo, bo prawie jedna piąta respondentów i respondentek w tym wieku, rusza się codziennie. Prawie tyle samo zdrowy ruch stosuje trzy razy na tydzień. Podobnie jak w poprzednich grupach wiekowych, najmniejszą popularnością cieszą się odpowiedzi wskazujące na uprawianie sportu cztery i pięć razy na tydzień.

Oto jak na nasze pytanie odpowiadali uczestnicy i uczestniczki ankiety w wieku powyżej 61 lat:
Nie uprawiam sportu - 24,1%
Raz w tygodniu - 6,9%
Dwa razy w tygodniu - 20,7%
Trzy razy w tygodniu - 19%
Cztery razy w tygodniu - 1,7%
Pięć razy w tygodniu - 6,9%
Codziennie - 20,7%
Jak często uprawiasz sport? - wyniki dla wieku 61 plus


I znów niespodzianka. W grupie wiekowej 61 plus, najwięcej, bo 20,7% osób uprawia sport każdego dnia lub dwa razy w tygodniu. Prawie tyle samo, bo ponad 19% rusza się trzy razy na tydzień. Prawie 7% sześćdziesięciolatków uprawia sport pięć razy w tygodniu. Ponad 24% osób w tej grupie wiekowej w ogóle nie zajmuje się sportem.

Podsumowanie:
Traktując odpowiedzi „nie uprawiam sportu” i „raz w tygodniu” jako brak aktywności fizycznej, nasza ankieta wykazała, że mężczyźni uprawiają sport częściej niż kobiety. Przewaga wynosi 20%, nie jest to mała różnica.
Analizując w ten sam sposób wyniki w poszczególnych grupach wiekowych, otrzymaliśmy informację, że najbardziej aktywni fizycznie są panowie i panie w wieku powyżej 61 lat. Tylko 31% z nich nie uprawia sportu, bądź przypomina sobie o nim raz na tydzień. Drugie miejsce zajmują panowie i panie w wieku do 30 lat. W tej grupie 38,8% nie rusza się lub robi to bardzo rzadko. Na trzeciej pozycji plasują się ankietowicze i ankietowiczki w wieku od 51 do 60 lat. W tej grupie 43,3% nie ćwiczy lub zabiera się za to raz na tydzień. Kolejne, czwarte miejsce zajmują odpowiadający w wieku od 31 do 40 lat. Wyniki ankiety wskazują na to, że 42,9% z nich, wcale lub prawie nie uprawia sportu. Ostatnie miejsce na naszej liście zajmują ankietowani w wieku od 41 do 50 lat. W tej grupie wiekowej, dokładnie połowa nie uprawia sportu lub robi to raz na siedem dni.
Skąd takie wyniki? Być może stąd, że najmłodsi uczestnicy i uczestniczki naszej ankiety mają sporą wiedzę o wadze i znaczeniu wysiłku fizycznego dla zdrowia. Tę samą wiedzę, z powodu wolnego czasu i niedostatków w zdrowiu nabywają odpowiadający w wieku 61 plus. Nabywają i z tych samych powodów wykorzystują. Trzydziesto, czterdziesto i pięćdziesięciolatkom, być może już się nie chce a wciąż brakuje motywacji i czasu do uprawiania sportu…

Tak czy inaczej, zachęcamy kobiety i mężczyzn do regularnej aktywności fizycznej. Często nie wymaga to dużych nakładów finansowych, wystarczy ubrać buty sportowe, wygodną odzież i wyjść pobiegać w okolicy domu lub wsiąść na rower i zrobić sobie 30-60 minutową przejażdżkę. Pomysłów na ruch jest wiele, Nordic Walking, czyli chodzenie z kijkami, rolki dla odważnych, a nawet zwykły szybszy spacer, wszelka aktywność o każdej porze roku jest lepsza od siedzenia przed telewizorem. Przypominamy, umiarkowany sport poprawia zdrowie i nastrój, wzmacnia organizm i dodaje chęci do życia, sprawia, że otoczenie uważa nas za bardziej atrakcyjnych, a to jest szczególnie ważne gdy poszukujemy drugiej połowy choćby na portalu randkowym. A więc, do dzieła... :-)
Ocena ankiety: 3/5 (2 głos/ów)
Rodzaj: Ankiety
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google Plus
Udostępnij:
  Napisz komentarz jako Gość (lub zaloguj się):
Komentarze:
Autor: Anonim   Data: 2016.04.26 02:17
gdybyście narobili się w robocie i pot popłynął by wam po tyłkach to przeszła by wam chęć na sporty i tego typu głupoty
W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Możesz samodzielnie zarządzać cookies i dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce.
Więcej informacji znajdziesz na stronie cookies.