Mężczyźni o niskiej frekwencji kobiet na port...

Zaloguj się:
Korzystasz bezpłatnie
Prawie 300 000 użytkowników Randki24.pl
Zarejestruj się w Randki24.pl
Randki24.pl / Czytelnia randkowa / Ankiety / Gdzie te kobiety!
Weryfikujemy
wszystkie profile
Czytelnia randkowa - Mężczyźni o niskiej frekwencji kobiet na portalach randkowych

Gdzie te kobiety!

 Dodane: 2016.07.14     Źródło: Randki24.pl

Portale randkowe pękają w szwach od profili. Gdy przyjrzeć się bliżej, widać, że profili męskich jest więcej niż kobiecych. Dlaczego tak jest? W poprzedniej ankiecie spytaliśmy panie co sądzą na ten temat. Tym razem, o to samo spytaliśmy mężczyzn.

Pytanie ankiety:

Jak myślisz, dlaczego tak mało kobiet korzysta z portali randkowych?

Wyniki ogólne ankiety:


Nie mają czasu - 4,7%
Nie widzą sensu - 20,3%
Wstydzą się - 25,6%
Boją się - 16,5%
Mają złe doświadczenia - 32,9%
Wykres słupkowy: Nie mają czasu - 4,7%, Nie widzą sensu - 20,3%, Wstydzą się - 25,6%, Boją się - 16,5%, Mają złe doświadczenia - 32,9%


Ponad 27% mężczyzn uważa, że kobiety rzadko korzystają z portali randkowych, ponieważ mają złe doświadczenia. Zdaniem ponad 25%, kobiety wstydzą się to robić. Ponad 20% twierdzi, że nie widzą w tym żadnego sensu. Ponad 16% uważa, że kobiety boją się udzielać w portalach randkowych. Ponad 4% twierdzi, że nie mają na to czasu.

Odpowiedzi mężczyzn w wieku do 30 lat:


Nie mają czasu - 5,9%
Nie widzą sensu - 18,8%
Wstydzą się - 30,7%
Boją się - 16,9%
Mają złe doświadczenia - 27,7%
Wykres słupkowy: Nie mają czasu - 5,9%, Nie widzą sensu - 18,8%, Wstydzą się - 30,7%, Boją się - 16,9%, Mają złe doświadczenia - 27,7%


Ponad 30% mężczyzn w wieku do 30 lat, rzadką obecność kobiet w portalach randkowych przypisuje wstydowi. Ponad 27% stan ten przypisuje złym doświadczeniom. Zdaniem ponad 18% obecność w portalach randkowych nie ma dla kobiet żadnego sensu. Ponad 16% twierdzi, że kobiety rzadko udzielają się w takich portalach, bo boją się to robić. Ponad 5% twierdzi, że nie mają na to czasu.

Odpowiedzi mężczyzn w wieku od 31 do 40 lat:


Nie mają czasu - 8,4%
Nie widzą sensu - 28,9%
Wstydzą się - 22,9%
Boją się - 8,5%
Mają złe doświadczenia - 31,3%
Wykres słupkowy: Nie mają czasu - 8,4%, Nie widzą sensu - 28,9%, Wstydzą się - 22,9%, Boją się - 8,5%, Mają złe doświadczenia - 31,3%


Ponad 31% mężczyzn w wieku od 31 do 40 lat, uważa, że kobiety mają złe doświadczenia i dlatego rzadko pojawiają się w portalach randkowych. Zdaniem ponad 28% kobiety nie widzą w tym żadnego sensu. Ponad 22% uważa, że wstydzą się to robić. Ponad 8% twierdzi, że kobiety obawiają się udzielać w portalach randkowych. Niemal tyle samo twierdzi, że nie mają na to czasu.

Odpowiedzi mężczyzn w wieku od 41 do 50 lat:


Nie mają czasu - 4,3%
Nie widzą sensu - 10%
Wstydzą się - 20%
Boją się - 25,7%
Mają złe doświadczenia - 40%
Wykres słupkowy: Nie mają czasu - 4,3%, Nie widzą sensu - 10%, Wstydzą się - 20%, Boją się - 25,7%, Mają złe doświadczenia - 40%


40% mężczyzn między 41 a 50 rokiem życia, twierdzi, że kobiety unikają portali randkowych ze względu na złe doświadczenia. Ponad 25% uważa, że boją się to robić. Zdaniem 20% powodem takiej sytuacji jest wstyd. 10% twierdzi, że kobiety nie widzą sensu w korzystaniu z takich portali. Ponad 4% uważa, że nie mają na to czasu.

Odpowiedzi mężczyzn w wieku od 51 do 60 lat:


Nie mają czasu - 0%
Nie widzą sensu - 24,1%
Wstydzą się - 25,9%
Boją się - 13,8%
Mają złe doświadczenia - 36,2%
Wykres słupkowy: Nie mają czasu - 0%, Nie widzą sensu - 24,1%, Wstydzą się - 25,9%, Boją się - 13,8%, Mają złe doświadczenia - 36,2%


Ponad 36% mężczyzn w wieku od 51 do 60 lat twierdzi, że kobiety rzadko korzystają z portali randkowych na skutek złych doświadczeń. Ponad 25%, uważa, że wstydzą się to robić. Zdaniem ponad 24% kobiety nie widzą w tym żadnego sensu. Ponad 13%, twierdzi, że kobiety obawiają się aktywności w tego typu portalach. Nikt w tej grupie wiekowej nie wskazał, że nie mają na to czasu.

Odpowiedzi mężczyzn w wieku 61 plus:


Nie mają czasu - 1,9%
Nie widzą sensu - 13%
Wstydzą się - 24,1%
Boją się - 24%
Mają złe doświadczenia - 37%
Wykres słupkowy: Nie mają czasu - 1,9%, Nie widzą sensu - 13%, Wstydzą się - 24,1%, Boją się - 24%, Mają złe doświadczenia - 37%


37% mężczyzn w wieku 61 plus twierdzi, że kobiety unikają portali randkowych powodowane złymi doświadczeniami. Zdaniem ponad 24% wstydzą się to robić. Zdaniem 24% obawiają się tego. Zdaniem 13% nie widzą w tym żadnego sensu. Zdaniem niemal 2% nie mają na to czasu.

Podsumowanie:


Mężczyźni w wieku do 30 lat, za główne przyczyny słabej obecności kobiet w portalach randkowych uważają wstyd, złe doświadczenia i brak widzenia w tym sensu.
Mężczyźni w wieku od 31 do 40 lat, uważają, że za taki stan odpowiadają głównie: złe doświadczenia, brak sensu i skrępowanie.
Mężczyźni w wieku od 41 do 50 lat, jako główne powody słabego udzielania się pań w portalach randkowych podają złe doświadczenia, obawy i wstyd.
Mężczyźni w wieku od 51 do 60 lat, uważają, że kobiety rzadko korzystają z portali randkowych, głównie dlatego, że mają złe doświadczenia, wstydzą się i boją.
Mężczyźni w wieku 61 plus, jako główne przyczyny niskiej aktywności kobiet w portalach randkowych podają złe doświadczenia, wstyd i obawy.
Wygląda na to, że w opinii większości mężczyzn kobieca absencja w portalach dla randkowiczów podyktowana jest głównie złymi doświadczeniami, obawami i wstydem.
Zaznaczyć trzeba, że ilość wskazań złych doświadczeń rośnie wraz z wiekiem. Czyżby panowie mieli coś na sumieniu…?!

Zobacz również:
Portale randkowe oczami kobiet
Ile wokół nas jest par, które się poznały na portalu randkowym?
Ocena ankiety: 0/5 (0 głos/ów)
Rodzaj: Ankiety
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google Plus
Udostępnij:
  Napisz komentarz jako Gość (lub zaloguj się):
Komentarze:
Autor: Gość   Data: 2016.07.16 23:11
Uważam, że mój poprzednik w swoim komentarzu wyraził najbardziej istotne aspekty zagadnienia i bardzo chętnie za jego pozwoleniem podpisałbym się pod tymże komentarzem.
Dodam tylko, że z poznanych przeze mnie realnie kilku pań, większość z nich oczekiwała seksu.
Autor: Gość   Data: 2016.07.16 17:19
Najczęściej jest tak, że w portalach randkowych jest przewaga liczebna mężczyzn nad kobietami. Do tego inicjatywna też przeważnie leży po stronie facetów... a tutaj najbardziej aktywni są ci, którzy szukają przygód łóżkowych.
Wszyscy znają te dwie prawdy (szczególnie tą drugą). Czemu więc panie nie wyciągają wniosków (lub czemu tylko nieliczne)?

Gdyby kobiety przestały czekać na swojego księcia z bajki, który je znajdzie, zagada i oczaruje, i zamiast marudzić "jacy to osobnicy się do nich odzywają i w jaki sposób", same zaczęłyby inicjować rozmowę, szukać kogoś, oceniać profile (nie tylko zdjęcia), to myślę, że dużo więcej par tworzyłoby się drogą internetu i portale miałyby dużo lepszą reputację.

Owszem, panowie są również winni takiej sytuacji, bo piszą takie bzdury jakie piszą. Problem tylko, że przez bierność kobiet, ci "lepsi" mężczyźni nie mają dostatecznej siły przebicia.

Często też spotykam się z narzekaniem, że panie oczekują jakichś bardziej interesujących pierwszych wiadomości, że samo "hej", "co tam", "witaj" itd. nie wystarcza. "Oczka" też ignorują. Brak zdjęcia? To spadaj. Takie kobiety już na starcie likwidują sobie ogromne możliwości poznania wartościowego mężczyzny, bo nawet jak ktoś jest dobry w komunikacji, to nie będzie po raz 20 wysilać się na intrygujący, kilkuzdaniowy elaborat. Nie. Prawie każdy mężczyzna, który nie spotkał swojej wybranki w ciągu pierwszych kilku rozmów i spotkań, zacznie pisać, krótkie (często jednowyrazowe) wiadomości (mówię tu tylko o wiadomościach powitalnych), żeby po prostu przyspieszyć sprawy i nie marnować czasu na kobiety, które i tak im nie odpowiedzą, bo już mają swój rozwinięty fanklub. "Piszę do ciebie. Odzywasz się? No to wiem, że ci zależy i coś z tego może wyjść. Milczysz? Znaczy, że piszesz z kimś innym, jesteś zajęta lub nie podobam ci się, szukam dalej, jak z tamtym nie wypali lub zmienisz zdanie, to odpiszesz później. " Taki mniej więcej jest tok myślenia mężczyzny.
Są wyjątki, które naciskają dalej, męczą, czasem nawet po negatywnej odezwie. Ich można postrzegać jako desperatów lub tych "walczących" o swoją wybrankę, zabiegających o względy. Zależy jakie słowa dobierają i jaka jest otoczka tego wszystkiego... ale tego typu kwestie to już temat poboczny.

Dużo pań nie jest w stanie zaakceptować takiego stanu rzeczy i wolą z fochem skasować konto (lub trwać na portalu i marudzić, że nie ma wartościowych mężczyzn), niż zniżyć się do poziomu prawdziwego "szukania" (w opozycji do "dania znaleźć się").

Jeśli dodać do tego wszystkiego powtarzaną czasem zasadę 80/20, czyli że 80% kobiet ma wymagania, którym sprostać może tylko 20% facetów (w uproszczeniu), to mamy jeszcze większy bajzel na poligonie.

W każdym razie życzę wam panie, abyście spotkały swojego księcia jakimkolwiek sposobem oraz zachęcam do większej aktywności i przede wszystkim, do nie zamykania się na proste komunikaty. Jeśli dużo osób do was pisze, ale zależy im tylko na jednym, to zacznijcie same szukać i pisać pierwsze... wtedy po profilach poznacie, czy ktoś kogoś szuka na stałe czy nie (rozwinięty opis lub pustka). To tak w uproszczeniu :-)
Pamiętajcie, że my też szukamy i... obyśmy w końcu trafili na siebie ;-).
Pozdrawiam
Autor: Gość   Data: 2016.07.16 14:42
Witam. Tak się składa, że poprzednik jest kobietą, której doświadczenia z panami z portali randkowych też do najlepszych nie należą ale za taki stan rzeczy winni są nie tylko panowie i wszyscy dobrze o tym wiemy. Jak się każdy zastanowi nad sobą i swoim postępowaniem to może w przyszłości wyniki tego typu ankiet będą bardziej optymistyczne. Pozdrawiam.
Autor: Gość   Data: 2016.07.16 14:07
Bylam na różnych portalach randkowych i to prawda ze kobiety maja zle doświadczenia faceci tylko chca sexsu i nic od siebie a my kobiety jestesmy delikatne subtelne myslace inaczej jak zdarzy sie im jeden drugi który pisze od razu choc do łóżka bo cie chce to mamy go dosyć na samym wejściu wiec nie widza sensu ponieważ my chcemy czegos więcej niż sexsu
Autor: Gość   Data: 2016.07.16 11:48
Witam
Zgadzam się z poprzednikiem. W rzeczywistości jest się ciężko przebić, w wiadomości do kobiety, jeśli na dzień dostaje setki wiadomości i to o takiej treści ze, aż wstyd. Niestety, konsekwencjami za takie wiadomości obarczeni są wszyscy z góry. Większość powinna się nad sobą zastanowić i nad swoim podejściem. Nic dziwnego że kobiety mają złe doświadczenia. Pozdrawiam wszystkich, normalnych
Autor: Gość   Data: 2016.07.15 22:13
Wyniki różnych ankiet zależą od wielu czynników i nie odzwierciedlają rzeczywistości w 100 % ale mogą w przybliżeniu pokazać, że coś jest na rzeczy, tak więc Drodzy Panowie zastanówcie się i odpowiedzcie sobie na pytanie ilu z Was przyczyniło się do tego, że kobiety mają takie a nie inne zdanie o portalach randkowych. Pozdrawiam
wszystkich.
W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Możesz samodzielnie zarządzać cookies i dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce.
Więcej informacji znajdziesz na stronie cookies.